A keni përfunduar ndonjëherë në një lagje të re dhe të panjohur, duke kërkuar në mënyrë të dëshpëruar për barin më të afërt? Nëse është kështu, përditësimi më i fundit i Google Maps mund të jetë ajo që ju keni kërkuar. Gjiganti i teknologjisë ka përd..
Seat kohëve të fundit ka prezantuar një varg risish, siç janë modelet SUV të Ateca-s dhe Aron-it si dhe Ibiza e re, ndërsa pritet edhe një SUV i ri i madh si dhe gjenerata e re e modelit Leon, transmeton Zri.info. Dhe siç shkruan revista britanike ‘..
Më shumë se tre të katërtat e telefonave Android janë të ndjeshëm ndaj regjistrimit audio dhe të ekranit nga sulmuesit. Duke shfrytëzuar shërbimin MediaProjection, një sulmues mund të mashtrojë lehtë një përdorues në dhënien e të drejtave përkatëse ..
Siç shkruan revista e njohur “Auto Express”, gjenerata e re e Opel/Vauxhall Corsa në ofertë do të ketë edhe versionin elektrik Corsa e re pritet të vijë gjatë vitit 2019 me platformën PSA CMP, ndërsa Corsa EV (në version elektrik) pritet të arrijë n..
Ju ka rënë telefoni në ujë? Zbatoni këtë këshillë të thjeshtë dhe ruani pajisjen tuaj të preferuar. Pasi ta nxirrni telefonin nga uji, duhet ta shkyçni atë nëse ka mbetur ndezur, dhe hiqni baterinë nëse është e mundur. Merrni një leckë dhe fshijeni..
Shqiptarët kërkojnë edukim… Në kulturën popullore, vende të caktuara lidhen stereotipikisht me produkte të caktuara – birrë në Gjermani, qilima në Turqi, elektronikë në Japoni. Por ato gjëra, nuk janë ato që njerëzit kërkojnë vërtet. Faqja e vlerës..
Një numër i madh i pajisjeve të kategorisë së mesme ka nisur të marrë azhurnimin në platformën Nougat, dhe tash është në radhë Samsung Galaxy C7. Azhurnimi “peshon” 1142 MB dhe sjell një përvojë më të mirë për përdoruesit, si dhe funksione të shumta..
Ice Universe shkruan se telefoni më i ri Galaxy S9 do të vijë me dëgjuese AKG Bluetooth. Burimi i ueb faqes megjithatë thotë se kompania për momentin nuk do të largojë opsionin e portit 3.5 mm, por këtë mund ta bëjë më vonë. Kamera e telefonit Gala..
Me lansimin e sotëm zyrtar të iOS 11, Apple ka njoftuar gjithashtu në Blogun e tyre të Zhvilluesve se po rrit limitin e madhësisë së aplikacioneve që mund të shkarkohen nga App Store mbi një lidhje celulare. Kufiri tani është 150MB, duke u rritur ng..
Në ditën e dytë të Startup Weekend Prishtina, pjesë e Javës Globale të Ndërmarrësisë, ICK dhe Cacttus Education organizojnë ligjëratë të hapur me kosovarin e Apple, Betim Devën. Betimi jeton dhe punon si inxhinier softueri në Silicon Valley dhe ësht..