Pas një konflikti në fushë, gjyqtari ka dhënë shtatë kartonë të kuq. Diçka e pabesueshme ka ndodhur në ndeshjen mes Victorias dhe Bahias në Brazil. Pas një konflikti në fushë, gjyqtari ka dhënë shtatë kartonë të kuq, përcjellë “Lajmi.net”. Ai përja..
Përfaqësuesja e Kosovës ka udhëtuar me dy boksierë për të marrë pjesë në turneun ndërkombëtar “Strangjat” në Bullgari. Në Bullgari, të dielën, janë nisur Donjeta Sadiku (60 kg.) dhe Patriot Behrami (64 kg.), shkruan “Koha Ditore”. Turneu do të nisë ..
Zidane e do De Bruynen në Madrid dhe Reali ka bërë gati 200 milionë euro për t’ia plotësuar dëshirën trajnerit francez. Sipas asaj që raporton Don Balon, numri një i Real Madridit, Florentino Perez, është duke bërë gati 200 milionë euro për transfer..
Marko Gianpaolo ka njoftuar se nuk do ta grumbullojë 30-vjeçarin. Mungon ende zyrtarizmi, por, me shumë gjasa, Ivan Striniç do të jetë një lojtar i Milanit duke filluar që nga sezoni i ardhshëm. As nga Sampdoria, klubi me të cilin kroati ka një kont..
Valon Behrami zgjodhi një mënyrë të veçantë për të treguar lidhjen që ka me Kosovën. Dhjet vjet më parë, kur vendlindja e tij Kosova u bë e pavarur dhe me flamur, Behrami vendosi ta bëjë atë tatuazh në trupin e tij. E bëri në krahun e majtë dhe në v..
Pas shumë sportistëve shqiptarë, edhe Haxhi Krasniqi e ka uruar Kosovën për 10 vjetorin e Pavarësisë. Boksieri kosovar me famë botërore, Haxhi Krasniqi, ka uruar vendin e tij me rastin e 10-vjetorit të Pavarësisë. Haxhiu në profilin e tij zyrtar në ..
Rezultatet e këtij sezoni të Real Madridit e kanë vënë në qendër të vëmendjes trajnerin e saj Zinedine Zidane, por që ai vetë deklaron se nuk ka ardhur ende momenti të largohet nga Madridi. “Është shumë e sikletshme të bësh trajnerin dhe kjo është a..
Bayern Munich me vështirësi ka arritur të marrë pikët e plota në udhëtim te Wolfsburgu. Bavarezët arkëtuan pikët e plota duke shënuar fitore 1 me 2, transmeton Koha.net. Vendasit kaluan për të parët në epërsi përmes Didavit, i cili realizoi në minu..
Klubi nga “Etihad” ka përgatitur ofertën për mesfushorin e Dortmundit, Julian WeigL. Manchester City ka gati transferimin e ri. Klubi nga “Etihad” ka përgatitur ofertën për mesfushorin e Dortmundit, Julian Weigl, përcjellë “Lajmi.net”. Pep Guardiola..
NBA ka dhuruar spektakël në garën për ngulitje në fundjavën e “All Star Gamet”. Donovan Mitchel fitoi garën duke shkëlqyer me ngulitje të jashtëzakonshme. Ai mposhti Larry Nance Jr. në garën e fundit. Shikoni ngulitjet më të mira të mbrëmjes: