Gjykata Themelore ka marrë vendim të lëshoj urdhër-arrest për Albin Kurtin, Albulena Haxhiun dhe Donika Kadaj-Bujupin. Të tre nuk ishin të prishëm në seancë. Ata sipas gjyqtarit Beqir Kalludra, nuk ishin gjetur as në shtëpitë e tyre. Kalludra ka sht..
Ditën e djeshme dy vajza adoleshente janë shpallur në kërkim nga policia e Tiranës. Ishin familjarët ata që bënë denoncimin në polici. Vajzat 16-vjeçare ishin nisur për në shkollë, por nuk ishin kthyer më në shtëpi. Policia bën me dije se po punoh..
Serbia e ka kusht ta njoh pavarësinë e Kosovës për t’u anëtarësuar në BE?! Një gjë të tillë tashmë jemi mësuar ta dëgjojmë shpesh, por sa mund të jetë e vërtetë një gjë e tillë askush deri më tani nuk e ka vërtetuar dhe kjo, nuk do të vërtetohet deri..
Para pak çastesh, Policia e Kosovës ka bastisur shtëpinë e deputetes së Lëvizjes “Vetëvendosje”, Donika Kadaj – Bujupi. Indeksonline mëson se deputetja po kërkohet nga auturoitetet e sigurisë me një urdhër nga gjykata themelore. Bëhet fjalë për ras..
“Komandantët” që janë në krye të tri institucioneve kryesore të vendit nuk do të takohen nga Ekaterina Trandafilova, e cila do të jetë këtë javë në Kosovë, në vizitën e saj të parë prejse është zgjedhur kryetare e Dhomave të Specializuara. Kjo, për ..
Që nga viti 2002 e deri më 2017 në Kosovë janë privatizuar afro 30 mijë hektarë tokë, për vlerën që arrin në vetëm 100 milionë euro. Ndërsa tash, kur kanë mbetur afro 20 mijë hektarë të paprivatizuar, Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të pezullojë..
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, në krye me Ramush Haradinajn, u bë fituesja e zgjedhjeve komunale që u mbajtën më 19 nëntor. AAK ka fituar shtatë nga 19 komuna që fituan qysh në rundin e parë. Gjakovën, Suharekën, Obiliqin, Klinën, Rahovecin, dhe ..
Lidhja Demokratike e Kosovës i ka paraqitur katër ankesa në PZAP, lidhur me procesin zgjedhor. PDK i ka paraqitur tri ankesa, Vetëvendosje 1, dhe Alternativa i ka paraqitur dy ankesa të cilat janë duke u shqyrtuar. Kështu tha për KosovaPress kryesue..
Kryetari i Dragashit Salim Jenuzi nga PDK-ja, është dënuar sot për keqpërdorim të detyrës zyrtare. Salim Jenuzi, kryetari aktual i Dragashit është dënuar nga Gjykata Themelore në Prizren me një vit burg me kusht. Jenuzi nëse nuk dëshiron që prapa g..
Ish-Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga ka shpërndarë në FB fotografi nga takimi me Madeline Albright. Ajo ka thënë se puna dhe kontributi i Albright janë inspirim për të. “Është gjithmonë nder dhe kënaqësi të takoj miken time, ish ..